Екстракласа - Полша
(Редовен сезон)
№ | Отбор | М | ГР | Т |
---|---|---|---|---|
1 | Лех Познан | 30 | +26 | 55 |
2 | Ягиелония Бялисток | 30 | +9 | 54 |
3 | Легия Варшава | 30 | +12 | 54 |
4 | Висла Плоцк | 30 | +7 | 49 |
5 | Гурник Забже | 30 | +10 | 47 |
6 | Корона Келце | 30 | +7 | 45 |
7 | Висла Краков | 30 | +5 | 44 |
8 | Заглембие Любин | 30 | +6 | 43 |
9 | Арка Гдиня | 30 | +6 | 40 |
10 | Краковия Краков | 30 | 0 | 39 |
11 | Шльонск Вроцлав | 30 | -13 | 31 |
12 | Погон Шчечин | 30 | -14 | 31 |
13 | Пяст Гливице | 30 | -10 | 30 |
14 | Лехия Гданск | 30 | -12 | 30 |
15 | Термалика Нечеча | 30 | -20 | 29 |
16 | Сандеця Нови Сонч | 30 | -19 | 25 |
Група за Титлата
Група за Изпадане
Отнети точки | |
---|---|
Гурник Забже | 0 |
Лехия Гданск | -1 |
Класиране само по домакинства
№ | Отбор | М | ГР | Т |
---|---|---|---|---|
1 | Лех Познан | 15 | +27 | 39 |
2 | Легия Варшава | 15 | +14 | 34 |
3 | Ягиелония Бялисток | 15 | +11 | 30 |
4 | Корона Келце | 15 | +8 | 30 |
5 | Гурник Забже | 15 | +11 | 28 |
6 | Висла Плоцк | 15 | +10 | 28 |
7 | Арка Гдиня | 15 | +14 | 27 |
8 | Заглембие Любин | 15 | +10 | 27 |
9 | Шльонск Вроцлав | 15 | +7 | 27 |
10 | Висла Краков | 15 | +5 | 24 |
11 | Краковия Краков | 15 | 0 | 22 |
12 | Термалика Нечеча | 15 | -3 | 21 |
13 | Погон Шчечин | 15 | -3 | 17 |
14 | Лехия Гданск | 15 | -5 | 17 |
15 | Пяст Гливице | 15 | -5 | 15 |
16 | Сандеця Нови Сонч | 15 | -5 | 14 |
Класиране само по гостувания
№ | Отбор | М | ГР | Т |
---|---|---|---|---|
1 | Ягиелония Бялисток | 15 | -2 | 24 |
2 | Висла Плоцк | 15 | -3 | 21 |
3 | Висла Краков | 15 | 0 | 20 |
4 | Легия Варшава | 15 | -2 | 20 |
5 | Гурник Забже | 15 | -1 | 19 |
6 | Краковия Краков | 15 | 0 | 17 |
7 | Лех Познан | 15 | -1 | 16 |
8 | Заглембие Любин | 15 | -4 | 16 |
9 | Корона Келце | 15 | -1 | 15 |
10 | Пяст Гливице | 15 | -5 | 15 |
11 | Лехия Гданск | 15 | -7 | 14 |
12 | Погон Шчечин | 15 | -11 | 14 |
13 | Арка Гдиня | 15 | -8 | 13 |
14 | Сандеця Нови Сонч | 15 | -14 | 11 |
15 | Термалика Нечеча | 15 | -17 | 8 |
16 | Шльонск Вроцлав | 15 | -20 | 4 |
Статистика за първенството
Най-много победи: 17Легия Варшава
Най-малко победи: 4Сандеця Нови Сонч
Най-малко загуби: 5Лех Познан
Най-много загуби: 15Погон Шчечин Термалика Нечеча
Най-много равенства: 13Заглембие Любин Сандеця Нови Сонч
Най-малко равенства: 3Легия Варшава
Най-добро нападение: 56 г. / 1.87 ср. Гурник Забже
Най-слабо нападение: 27 г. / 0.90 ср. Сандеця Нови Сонч
Най-добра защита: 23 г. / 0.77 ср. Лех Познан
Най-слаба защита: 52 г. / 1.73 ср. Термалика Нечеча
Най-добра гол разлика: +26Лех Познан
Най-лоша гол разлика: -20Термалика Нечеча