Босна и Херцеговина - Висша Лига (2026 - 2027)
21:30
Борац Баня Лука
Железничар Сараево
Прогнози на потребителите
Отговорна Игра
Обща информация за мача
Домакините са от Баня Лука, а гостите от Сараево. Разстоянието между двата града е 139.0 км. Мачът ще се играе на стадион Градски стадион Баня Лука, който има капацитет от 9 730 места. Размерите на терена са 105 x 68 m. Снимки от Google карта стадион Градски стадион Баня Лука. Мачът ще се играе в 20:30 местно време.
Хазартът носи риск от развиване на зависимост
Отговорна Игра
Борац Баня Лука - последни срещи
| Дата | Турнир | Домакин | Рез. | Гост | 1 | X | 2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.08.2026 | Висша Лига | Радник Биелина | 2 - 2 | Борац Баня Лука | 7.66 | 4.21 | 1.32 |
| 27.08.2026 | ЛК Квалификации | Борац Баня Лука | 3 - 1 | Викингур Рейкявик | 1.96 | 3.80 | 3.22 |
| 23.08.2026 | Висша Лига | Борац Баня Лука | 2 - 0 | Челик Зеница | 1.16 | 5.68 | 11.92 |
| 20.08.2026 | ЛК Квалификации | Викингур Рейкявик | 1 - 3 | Борац Баня Лука | 1.56 | 4.11 | 5.03 |
| 13.08.2026 | ЛК Квалификации | МЛ Витебск | 1 - 0 | Борац Баня Лука | 2.43 | 3.31 | 2.70 |
| 09.08.2026 | Висша Лига | Борац Баня Лука | 3 - 1 | Вележ Мостар | 1.32 | 4.18 | 7.36 |
| 06.08.2026 | ЛК Квалификации | Борац Баня Лука | 1 - 0 | МЛ Витебск | 1.73 | 3.53 | 4.46 |
| 30.07.2026 | ЛК Квалификации | Петрокуб Хинчещ | 3 - 3 | Борац Баня Лука | 3.61 | 3.49 | 1.91 |
| 23.07.2026 | ЛК Квалификации | Борац Баня Лука | 3 - 0 | Петрокуб Хинчещ | 1.42 | 4.53 | 6.05 |
| 14.07.2026 | ШЛ Квалификации | Левски София | 4 - 0 | Борац Баня Лука | 1.29 | 4.74 | 10.62 |
Общо 6 победи, 2 равенства и 2 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 5 победи в последните 5 домакинства.
Железничар Сараево - последни срещи
| Дата | Турнир | Домакин | Рез. | Гост | 1 | X | 2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.08.2026 | Висша Лига | Железничар Сараево | 1 - 1 | Широки Брег | 1.83 | 3.13 | 3.79 |
| 23.08.2026 | Висша Лига | Жрински Мостар | 2 - 0 | Железничар Сараево | 1.26 | 4.58 | 8.88 |
| 07.08.2026 | Висша Лига | Железничар Сараево | 2 - 1 | БСК Баня Лука | 3.00 | 3.02 | 2.39 |
| 25.05.2026 | Висша Лига | ФК Сараево | 1 - 0 | Железничар Сараево | 1.59 | 3.40 | 4.72 |
| 21.05.2026 | Висша Лига | Железничар Сараево | 2 - 2 | Широки Брег | 1.56 | 3.41 | 5.10 |
| 16.05.2026 | Висша Лига | Борац Баня Лука | 1 - 0 | Железничар Сараево | 1.32 | 4.22 | 7.53 |
| 10.05.2026 | Висша Лига | Железничар Сараево | 3 - 0 | Слога Добой | 1.86 | 3.09 | 3.69 |
| 01.05.2026 | Висша Лига | Жрински Мостар | 2 - 0 | Железничар Сараево | 1.48 | 3.54 | 5.65 |
| 25.04.2026 | Висша Лига | Железничар Сараево | 0 - 0 | Вележ Мостар | 2.19 | 2.86 | 2.99 |
| 21.04.2026 | Висша Лига | Рудар Приедор | 0 - 1 | Железничар Сараево | 2.56 | 2.87 | 2.51 |
Общо 3 победи, 3 равенства и 4 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 1 победа и 4 загуби в последните 5 гостувания.
Директни срещи
| Дата | Турнир | Домакин | Рез. | Гост | 1 | X | 2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.05.2026 | Висша Лига | Борац Баня Лука | 1 - 0 | Железничар Сараево | 1.32 | 4.22 | 7.53 |
| 14.03.2026 | Висша Лига | Железничар Сараево | 0 - 1 | Борац Баня Лука | 3.96 | 3.04 | 1.79 |
| 29.11.2025 | Висша Лига | Борац Баня Лука | 2 - 1 | Железничар Сараево | - | - | - |
| 15.09.2025 | Висша Лига | Железничар Сараево | 3 - 2 | Борац Баня Лука | 3.53 | 3.02 | 2.01 |
| 23.04.2025 | Висша Лига | Железничар Сараево | 2 - 1 | Борац Баня Лука | 4.75 | 3.18 | 1.70 |
| 09.03.2025 | Висша Лига | Железничар Сараево | 1 - 1 | Борац Баня Лука | 2.94 | 3.00 | 2.23 |
| 20.10.2024 | Висша Лига | Борац Баня Лука | 1 - 0 | Железничар Сараево | 1.50 | 3.56 | 6.34 |
| 26.05.2024 | Висша Лига | Железничар Сараево | 2 - 1 | Борац Баня Лука | 2.44 | 3.14 | 2.58 |
| 12.11.2023 | Висша Лига | Борац Баня Лука | 3 - 2 | Железничар Сараево | 1.45 | 3.92 | 6.18 |
| 12.08.2023 | Висша Лига | Железничар Сараево | 2 - 0 | Борац Баня Лука | 2.20 | 3.12 | 2.96 |
В последните 10 директни срещи домакините имат 5 победи, гостите имат 4 победи и 1 път са завършили наравно. На домашния терен на Борац Баня Лука имат изиграни 4 срещи, като домакините имат 4 победи, гостите нямат победа и нямат равен мач.
Висша Лига класиране към 02.09.2026
| № | Отбор | М | ГР | Т |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Жрински Мостар | 4 | +8 | 12 |
| 2 | Широки Брег | 4 | +2 | 8 |
| 3 | Борац Баня Лука | 3 | +4 | 7 |
| 4 | ФК Сараево | 3 | 0 | 4 |
| 5 | Железничар Сараево | 3 | -1 | 4 |
| 6 | Слога Добой | 3 | -1 | 4 |
| 7 | Челик Зеница | 4 | -1 | 3 |
| 8 | БСК Баня Лука | 4 | -1 | 3 |
| 9 | Вележ Мостар | 4 | -5 | 3 |
| 10 | Радник Биелина | 4 | -5 | 2 |
Хронология в първенството
| Борац Баня Лука | |
| Железничар Сараево | |
| Домакин | |
| Гост |
Мачове в първенството
| № | Отбор | Борац Баня Лука | Борац Баня Лука | Железничар Сараево | Железничар Сараево | |||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Домакин | Гост | Домакин | Домакин | Гост | Гост | |||
| 1 | Жрински Мостар | 2 - 0 | 2 - 0 | |||||
| 2 | Широки Брег | 1 - 1 | ||||||
| 3 | Борац Баня Лука | - | - | - | ||||
| 4 | ФК Сараево | |||||||
| 5 | Железничар Сараево | - | - | - | ||||
| 6 | Слога Добой | |||||||
| 7 | Челик Зеница | 2 - 0 | 2 - 0 | |||||
| 8 | БСК Баня Лука | 2 - 1 | ||||||
| 9 | Вележ Мостар | 3 - 1 | 3 - 1 | |||||
| 10 | Радник Биелина | 2 - 2 | ||||||
*** По 4 мача в сезон
Представяне в Шампионата
| Борац Баня Лука | Железничар Сараево | |
| Победи | 2 | 1 |
| Равни | 1 | 1 |
| Загуби | 0 | 1 |
| Вкарани Голове | 7 | 3 |
| Получени Голове | 3 | 4 |
| Средно Вкарани | 2.33 | 1.00 |
| Средно Получени | 1.00 | 1.33 |
| Мачове Вкарал | 100% | 67% |
| Мачове Получил | 67% | 100% |
| Гол/Гол | 67% | 67% |
| Над 1.5 | 100% | 100% |
| Над 2.5 | 67% | 33% |
| Над 3.5 | 67% | 0% |
| Домакин | Гост | |
| Победи | 2 | 0 |
| Равни | 0 | 0 |
| Загуби | 0 | 1 |
| Вкарани Голове | 5 | 0 |
| Получени Голове | 1 | 2 |
| Средно Вкарани | 2.50 | 0.00 |
| Средно Получени | 0.50 | 2.00 |
| Мачове Вкарал | 100% | 0% |
| Мачове Получил | 50% | 100% |
| Гол/Гол | 50% | 0% |
| Над 1.5 | 100% | 100% |
| Над 2.5 | 50% | 0% |
| Над 3.5 | 50% | 0% |
